FIAT 500 L / Загальні відомості  Практичність цього автомобіля базується на чудовому співвідношенні «простір - ефективність», якими відрізняються всі новинки бренду, коли-небудь з'являлися в його історії: від самого першого 500 Giardiniera до 600 Multipla з використаною в ньому прогресивною концепцією " cab forward " ( зміщеного вперед салону) .

 

  В Fiat вирішили поексплуатувати ностальгічну тему і підготували більш великий і п'ятидверний Fiat 500L . Незважаючи на схожість у назві та деяких стилістичних рішеннях, « 500L » - це абсолютно самостійна модель, яка покликана збільшити продажі Fiat у В- класі.

 

   

 

  Для Fiat новинка 500L - це не просто нова модель, а нова епоха у В- класі, де позиції італійського виробника традиційно сильні. Це фактично нова архітектура кузова для В-класу, яка вже ближче до компактвена, ніж до класичних хетчбеків : великий внутрішній простір, можливість трансформацій салону, величезна кількість варіантів обробки салону і яскрава індивідуальність . Насправді, сьогодні жоден автомобіль В- класу не може похвалитися таким набором можливих виконань . А перевезти в салоні вантаж довжиною 2,4 м не під силу навіть більшим авто.

 

  Практично квадратному кузову, дизайнери примудрилися надати дуже елегантні форми . Особливо підкреслює статус двоколірне забарвлення, притому в залежності від кольору, варіанти можуть бути найсміливіші ( 3 кольори для даху, 11 кольорів кузова, 3 варіанти забарвлення дисків і 4 різних комплектації - всього 333 можливих варіанти виконання). Вперше у В- класі з'явилися трикутні глухі віконця біля лобового скла, подібне рішення було і на Fiat 600 Multipla, так що італійські дизайнери витримали історичну лінію.  Але головні дизайнерські «фішки» - це стилізація під «п'ятисотий», це і використання круглої оптики і характерна «посмішка». Наступність з «п'ятисотого» фантастична: коли бачиш 500L, здається, що це «роздутий» Fiat 500, але коли вони поруч, стає зрозуміло, що це абсолютно різні машини.

 

   Усередині Fiat 500L приємно вражає . По-перше, тут стільки місця, що навіть не віриться, що їдеш у маленькому авто. Обсяг додає і висока панорамна (1,5 м2 ) дах (як опція) і вдала компоновка .

 

  А кольорові або замшеві декоративні вставки на панелі приладів виглядають доречно і стильно. Залежно від комплектації, вставки можуть або повторювати колір кузова, або обтягнуті красивою замшею . Всього близько 1500 варіантів обробки інтер'єру.

  

  Багажник - мрія кожного автомобіліста, він правильної форми і вміщує 400 л - лідер у класі ! До того ж, він розділений перегородкою на два відсіки, де її можна легко переставляти і міняти висоту основної ємності .

 

  Fiat 500L є лідером з систем безпеки в своєму класі. У Fiat 500L присутні 7 подушок безпеки (передні, бічні, шторки і для колін водіїв (опція )), системи ABS + BAS, система курсової стійкості ESC + з системою Hill Holder . На додаток до цього вона обладнується стабілізуючою системою ASR, пристроєм MSR, що відновлює обороти мотора при поспішному перемиканні вгору на слизьких місцях, активним електричним підсилювачем керма DST, здатним коригувати неправильні вчинки водія, і системою запобігання переворотів ERM .

 

  А для руху в місті неоціненним здасться зовсім нова система, застосовується вперше на машині такого класу « City Brake Control », що приводиться в дію лазерним сенсором, закріпленим на вітровому склі. Він задіє гальма перед будь-яким не поміченим водієм перешкодою на швидкості до 30 км / год, будь то бортик або низька огорожа квітника .

 

 

  

 

 

© МОТОР-ЦЕНТР "Галичина", 2008